Вимити підлогу? Легко!

17.06.2021

Здавалося б, помити підлогу – проста задача. Потрібна вода, відро і ганчірка. Але насправді – є важливі нюанси, про які і поговоримо в цій публікації.

Важливо пам’ятати, що регулярне вологе прибирання – це не лише краса та охайність житла. Це й запорука здоров’я мешканців, боротьба з бактеріями, профілактика алергії і головного болю. А якщо у вас вдома є маленькі діти та домашні тварини – необхідно не лише позбутись пилу і мікробів на підлозі, а й обрати безпечні, не токсичні миючі засоби.

Миття підлоги в квартирі має свої особливості в залежності від:

- Зони прибирання;

- Типу покриття підлоги;

- Інвентаря для прибирання;

- Миючого засобу, який ви обираєте.


Нюанси вологого прибирання в різних зонах квартири:

- Кухня. Найбільш забруднений простір, який, при цьому, вимагає найретельнішої чистоти. Мити підлогу на кухні важливо часто, а у випадку, якщо ви розлили чи розсипали продукти харчування – негайно. Перед тим, як мити підлогу – обов’язково підметіть залишки їжі та дрібне сміття з підлоги. Якщо на підлозі лишились засохлі плями або жир – варто перед основним миттям підлоги замочити ці місця з миючим розчином.

- Ванна і санвузол. Оскільки на підлозі ванної скупчується чимало волосся (і шерсті, якщо маєте домашню тваринку), перед вологим прибиранням їх необхідно зібрати. Також ретельно та регулярно вичищайте стики між плиткою, аби там не заводились пліснява та грибок. Після того, як ви помили підлогу у ванній – не забувайте витерти її насухо, щоб уникнути падіння на слизькому кахлі.

- Коридор, передпокої та зона біля вхідних дверей. Тут накопичується найбільше забруднень. Щоб не переносити вуличний пил та бруд у житлові приміщення квартири, ці ділянки слід мити в останню чергу. 


Миття підлоги в залежності від типу її покриття:

Плитка, лінолеум, наливна чи фарбована підлога – найбільш невибагливі в плані вологого прибирання. Для миття підійде універсальний миючий засіб та тепла водичка. Єдине застереження – уникайте жорстких металевих мочалок та засобів з абразивними частинками, котрі можуть подряпати поверхню підлоги.

Паркет. Боїться великої кількості води. За умови ретельного сухого прибирання якісним пилососом вологе прибирання для паркетних підлог потрібно проводити зрідка (вистачить декількох разів на рік). Перед миттям паркетну підлогу треба пропилососити (чи підмести м'якою щіткою), а потім вимити ледь вологою ганчіркою зі спеціальним засобом для догляду за паркетом.

Корок. Також не любить вологи, краще прибирати за допомогою пилососу, котрий добре очищає пори на поверхні такої підлоги. Також можна протирати підлогу добре віджатою губкою чи м’якою ганчіркою.

Ламінат. Ще один вид покриття, котрий не бажано сильно мочити (щоправда, останнім часом з'явився водостійкий ламінат). Таку підлогу можна мити сильно віджатою м'якою ганчіркою та спеціальним засобом для ламінованої підлоги.

Дерев'яна нефарбована підлога. Миється гарячою водою з відповідним засобом для дерев'яної підлоги та жорсткою щіткою, за допомогою якої можна буквально вискребти її поверхню.


Інвентар для миття підлоги та миючі засоби

Миття підлоги ганчіркою вручну – найбільш якісне і ретельне, дозволяє видалити бруд у важкодоступних місцях. Крім того – це непогана зарядка, якщо, звісно, ви не маєте протипоказань по здоров’ю. Обов’язково одягніть на руки гумові рукавички, бережіть свою шкіру та нігті від бруду й хімії. 

Якщо ж ви надаєте перевагу швабрі, то ось декілька порад:

- Оберіть правильну довжину швабри (її ручка повинна діставати вам до пахв) – це знизить навантаження на спину.

- Гарно віджимайте воду зі швабри, інакше замість чистої підлоги ви отримаєте брудні розводи.

- «Малюйте» вісімки шваброю на підлозі: так сміття збиратиметься в центрі кімнати і ви зможете швидко та легко його зібрати.

- Шваброю на основі губки потрібно мити підлогу рівними паралельними рухами, схожими на прибирання пилососом.

- Після закінчення прибирання, наконечник швабри треба добре помити у чистій воді, міцно віджати і поставити сушити так, аби матеріал не деформувався.

Засоби для миття підлоги

На полицях магазинів є безліч засобів для миття підлоги. Але деякі господині продовжують користуватися «бабусиними рецептами»: додавати у воду оцет, соду, хлор, господарське мило чи аміак. Тут важливо не перестаратися, аби не отримати хімічні опіки. Крім того після такого прибирання аромат в квартирі – не надто приємний.

Хтось додає у відро пральний порошок, шампунь, чи засіб для миття посуду. Але це теж не найкращий варіант – поверхня підлоги тьмяніє, а у членів родини може початись алергія. 

Найкраще користуватися спеціалізованими засобами, такими як універсальний антибактеріальний засіб «Proprete Antibac+». Спеціальна формула, розроблена спеціалістами UAmet, ефективно усуває забруднення, дезінфікує та не лишає розводів. І жодної агресивної хімії: цей засіб не містить хлору та фосфатів, а також абразивів, які можуть зіпсувати покриття підлоги. «Proprete Antibac+» 100% екологічний та біорозчинний, тож ви можете не хвилюватись за безпеку ваших рідних та робити свій внесок у збереження природи.


Алгоритм дій для ефективного вологого прибирання:

1. Очистіть простір для роботи. Заберіть з підлоги все зайве: згорніть килим та доріжки, винесіть з кімнати, чи підніміть на стіл стільці, табуретки, кошики для іграшок, великі горщики з квітами і т.д.

2. Сухе прибирання. Пропилососьте підлогу (у сухому режимі) або підметіть віником (щіткою). Не оминайте важкодоступні місця: під меблями, у кутках, біля плінтусів. Якісне вологе прибирання неможливе, без попереднього сухого – ви просто рознесете пил, а на підлозі залишаться брудні плями.

3. Хочете ефективно позбутися мікробів і бактерій? Обробіть підлогу універсальним антибактеріальним засобом «Proprete Antibac+». Він ефективний та екологічний, не має різкого запаху, не залишає розводів, не потребує багаторазового змивання.

4. Починайте мити підлогу з найдальших кутів, далі – очистіть ділянки біля стін і плінтусів (ліпше вручну), поступово рухайтесь до центру, а потім – до виходу. Чим менше ви пересуватиметесь по щойно помитій підлозі, тим якіснішим буде прибирання. 

5. За потреби – повторіть миття. Якщо забруднень багато (наприклад після ремонту), або якщо ви прагнете бездоганної чистоти – замініть воду у відрі і помийте підлогу ще раз.

6. Повертати на свої місця підняті стільці та згорнутий килим потрібно лише після того, як поверхня підлоги стане повністю сухою.


Мити підлогу легко, якщо ви знаєте прості правила вологого прибирання і маєте надійного помічника – засіб «Proprete Antibac+».