Догляд за м’якими іграшками: миємо граючись!

20.07.2021

Влітку діти проводять багато часу на вулиці. Звісно, з собою на прогулянку вони часто беруть улюблені іграшки. Потім плюшеві чи в’язані «друзяки» повертаються в домівку – у ліжечка чи манежі дітей. Тому тема догляду, чистки, прання та дезінфекції іграшок – стає дуже актуальною.

Дбайливі батьки знають, що навіть найбезпечніша, екологічна іграшка накопичує в собі пил і бактерії, які дуже важливо вчасно усувати. Навіть ті іграшки, котрі постійно «живуть» в квартирі і в основному сидять на полиці для краси – потрібно хоча б раз на 3-7 днів очищати від пилу. 

А якщо плюшевий ведмедик чи зайчик є товаришем для ігор малого карапуза – сліди їжі, фломастера, фарб – звичайне явище.

У цьому дописі ми поділимося 10 порадами: як доглядати за дитячими м’якими  іграшками, аби вони були не лише гарними, затишними й милими, але й безпечними.

Регулярне чищення плюшевих іграшок – це важливо!

При недбалому ставленні до забруднень на іграшках, дуже скоро вони не лише втратять свою привабливість, а й становитимуть загрозу дитячому здоров’ю. Адже в хутрі чи м'якій тканині іграшок накопичуються шкідливі бактерії, кліщі й алергени. То ж починаємо прибирання!

Порада 1. Разом – цікавіше

Якщо дитина вже достатньо доросла – залучайте її до «купання» іграшкового друга. Так ви привчаєте малюка допомагати вам, дбати про свої речі та бути охайним. До того ж – це цікаве й веселе спільне заняття.

Порада 2. Дезінфекція 

Серйозний недолік плюшевих іграшок – пилові кліщі, здатні переносити шкідливі бактерії. Знищити їх можна завдяки високим температурам, проте такий спосіб для більшості м’яких іграшок протипоказаний. Щоб позбутися комах, достатньо помістити виріб в морозильну камеру не менш ніж на 2 години за температури від -5.

Порада 3. Пилосос

М'які іграшки великого розміру можна позбавити пилюки за допомогою спеціальних насадок для пилососа. А також їх можна струшувати з балкона. Вибивати іграшки треба обережно, аби не пошкодити пластикові очі й носик.

Порада 4. Хімічна чистка

Дитячі іграшки краще не віддавати в хімчистку. Оберіть аква-чищення. Це спосіб очистки водою з додаванням спеціального дитячого засобу. Дуже забруднені місця потрібно обробити мильним розчином, а після цього – випрати іграшку в машинці чи вручну.

Порада 5. Легке вологе очищення

Незначні забруднення й пил можна прибрати і без ретельного прання. Для цього поверхню іграшки протріть м'якою губкою, вмоченою в мильний розчин дитячого засобу для прання Proprete Baby Care. А потім – просто вологою чистою ганчіркою.

Порада 6. Сухе чищення

Для сухого чищення використовують соду чи крохмаль. Іграшку потрібно помістити в пакет, засипати содою, енергійно струсити, а потім – очистити виріб м'якою щіткою, чи пилососом зі спеціальною насадкою.

Порада 7. Машинне прання

Результатом прання в машинці може стати втрата кольору та деформація іграшки. Щоб цього не сталося, ретельно вивчіть етикетки на іграшках, склад тканини та вид наповнювача. 

Якщо машинне прання дозволено: помістіть іграшку в спеціальний мішечок і оберіть делікатний режим. Для прання рекомендується застосовувати безпечний дитячий порошок, або гель для прання, наприклад Proprete Baby Care. Прати іграшку потрібно 30-40 хвилин за температури 30 градусів. Не завадить декілька додаткових циклів полоскання, аби повністю позбавити іграшку від решток засобу для прання.

Важливо: часте машинне прання скорочує термін служби м'якої іграшки.

Порада 8. Ручне прання

В’язані іграшки бояться машинного прання та віджимання. Прати їх можна лише руками в теплій (30 градусів) мильній воді. В якості миючого засобу обирайте дитячий гель або порошок для прання Proprete Baby Care. Пам’ятайте, що інтенсивне тертя деформує ворсинки, виріб може швидко «полисіти», тому іграшки не викручують, а промокають рушником.

Трішки оцту чи лимонної кислоти допоможуть зберегти насиченість кольорів. Викручувати м’які іграшки не слід – достатньо легенько віджати воду й розправити хутро.

Порада 9 Сушка

Сушити м'які іграшки найкраще у спеціальних конвекційних сушарках. При відсутності такого пристрою нема, іграшки сушать на балконі, але не на прямому сонці. Або у кімнаті, подалі від вогню. Час від часу іграшку потрібно повертати і струшувати наповнювач, аби він не збивався. Невеличкі іграшки варто сушити, розвісивши їх на прищепках. Так вони не втратять форму і гарно висохнуть. Що стосується в'язаних друзів, їх потрібно розкласти на рушник і сушити в горизонтальному положенні.

Порада 10. Особливі випадки

«Говорящі» та музичні іграшки зі спеціальними механізмами всередині ні в якому разі не можна прати. Також обережно слід поводитись з плюшевими друзями, котрі мають металеві деталі та пошиті з неоднорідних матеріалів. 

Аби позбавитись неприємного запаху, можна скористатися екологічним кондиціонером-ополіскувачем від ТМ Proprete. 

Під час чищення м’яких іграшок не можна використовувати відбілювачі і іншу хімію, адже це не лише позначиться на зовнішніх характеристиках виробів, але й може вплинути на здоров'я малюка.

Отже, якщо доглядати за іграшками правильно і регулярно, ваші дітки зможуть не тільки грати з улюбленими іграшками довгі роки, але навіть передати їх у спадок своїм власним дітям і онукам. А це – свідоме споживання і чудова сімейна традиція!