Як доглядати за плитою?

03.08.2021

Догляд за плитою безпосередньо залежить від матеріалу, з якого зроблено її поверхню і решітки, якщо вони є. 


1. Склокераміка

Перед миттям дайте поверхні охолонути, одягніть гумові рукавички, нанесіть засіб для чищення, залиште на кілька хвилин. Потім витріть губкою або серветкою, а в кінці – сухою ганчіркою. 

Меламінові губки, або губки-гумки – відмінний засіб догляду за склокерамікою.


Найзручніше користуватися засобом у вигляді спрею. Такий є в лінійці ТМ Proprete. Універсальний засіб для миття кухні Proprete Кitchen не пошкодить делікатну поверхню, не має різкого запаху, безпечний та ефективний.


Засіб для миття вікон і скла з нашатирним спиртом – теж непоганий вхід, але сильно пригорілі забруднення не видалить.

З народного арсеналу: 9% оцет або суміш оцту і соди (не треба натирати сухою содою склокераміки, спочатку погасіть її оцтом або розчином лимонної кислоти в мисочці і зробіть кашку).


Сильні забруднення можна видалити скребком для склокераміки (обов'язково спеціальним, а не будь-яким іншим). 


Не можна: 

чистити гарячу склокерамічну панель - з'являться розводи, а ви можете обпектися і надихатися випарами «хімії». 

використовувати ту ж губку, що і для посуду: залишки жиру на ній забруднить плиту.

шкребти склокераміку ножами, лезом, металевими сітчастими «терками», м'ятою газетою і т.п.

використовувати абразивні миючі засоби;

готувати на склокераміці в посуді з алюмінієвим або просто нерівним дном: зіпсуєте поверхню.


2. Нержавіюча сталь

Засоби для догляду за нержавіючої сталлю часто називають поліролями. Як правило, один і той же засіб можна використовувати для догляду за плитами, раковинами, холодильниками та іншими поверхнями з нержавіючої сталі. Мета – не тільки очищення, але й підтримання «дорогого» зовнішнього вигляду, за який ми цінуємо сталь в промисловому дизайні. Перед тим як купувати засіб, вивчіть інструкцію до своєї побутової техніки: можливо, в ній застосовується покриття, що легко очищається і тоді агресивна дія хімікатів може пошкодити його.

Безпечний і ефективний засіб Proprete Кitchen універсальний допоможе швидко прибрати бруд і не пошкодить поверхню.

Для догляду за нержавіючої сталлю є безліч народних засобів: натерти поверхню лимоном з сіллю, просто лимонним соком або розчином лимонної кислоти, оцтом – все працює.

Не можна:

абразиви: засіб для чищення не повинен бути в порошку.

металеві губки: залишать мікро-подряпини.

засоби з хлором: з'явиться білястий наліт.

Не треба відразу починати терти: дайте будь-якого засобу подіяти хвилин 10-20.

3. Емаль

Емаль, як би її не покращували, все одно залишається найбільш нестійким покриттям. З часом на ній з’являються мікро-тріщини, навіть якщо не буде сколів. Разом з тим – це найбільш невибагливий матеріал, щодо вибору миючих засобів. Емаль не боїться хлору, лугу та кислоти. Однак не можна змішувати все перераховане – утворюються небезпечні для вдихання пари. Та й всі ці засоби досить агресивні і з часом зіпсують емаль. Краще використовувати спрей Proprete Кitchen універсальний.

Є чимало народних лайфхаків, з яких найбільш ефективний – суміш з 50 мл звичайного перекису водню, 5 мл рідкого мила і 100 г соди. Рівномірно нанесіть, залиште на кілька хвилин. Потріть забруднення губкою. Повинен вийти шик і блиск.

Не можна:

щоб щось падало на плиту (решітки, кришки тощо), аби не було відколів. 

шкребти нічим металевим.


4. Грати

Якщо грати на плиті знімаються, їх можна мити в посудомийній машині, лиш додати трохи більше миючого засобу, ніж зазвичай. Перед миттям не забувайте зняти силіконові та гумові деталі, якщо вони є, аби не загубилися. Спосіб підходить для сталевих і емальованих грат, але не для чавунних.

Якщо немає посудомийної машини, допоможе духовка: покладіть решітки в глибоке деко, залийте водою і поставте на повільний вогонь хвилин на 20-30, після чого більша частина бруду відмокне, а решту можна буде видалити механічним шляхом. Звичайно, можна і просто в тазу замочити, але з нагріванням – ефективніше.

Народна мудрість велить використовувати всі чистячі суміші: оцет з содою, просто соду, згадану вище суміш з рідкого мила, нашатирю і перекису водню, а також - порошок сухої гірчиці: розвести його до стану кашки, обмазати грати, почекати, видалити газетою або паперовим рушником .

Є і більш радикальний, але ефективний метод: обпалити грати на вогні – це може бути мангал на дачі (так, треба відвезти на процедури), або конфорка: знімаєте грати і кладете брудним місцем прямо на вогонь. Мінус такого способу - запах і гар, але якщо є витяжка – прийнятно.

Більш сучасний спосіб - ті ж меламінові губки: потер - видалив бруд ганчіркою або паперовим рушником. Але стійкі і давні забруднення меламиновая губка не візьме.

Можна очистити грати грубим механічним способом: насадкою-щіткою для болгарки або дриля. Робиться це на суху, результати відмінні, але потрібен навик і вміння поводитися з інструментами. Можна задіяти насадку-щітку пароочисника.

Не можна:

мити в посудомийній машині решітки з чавуну: проржавіють, крім того, чавун - крихкий матеріал, може постраждати. Очищати чавунні решітки болгаркою не можна з тієї ж причини.

Універсальний спрей для прибирання на кухні Proprete Кitchen легко впорається з жиром, брудом та підгорілою їжею на варочній поверхні з будь-якого матеріалу.

Засіб не містить агресивних складових, хлору, фосфатів, фосфонатів, барвників, абразивів. В той же час забезпечує ідеальну чистоту, сяючий блиск, не залишає розводів та дбайливо ставиться до шкіри рук.

Отримати задоволення від щоденного прибирання на кухні – можливо! Варто лиш обрати дієвий і безпечний засіб Proprete Кitchen універсальний.