Побутова хімія: як не змити життя з планети Земля?

16.05.2021

Ми щодня користуємося побутовою хімією: миємо посуд, перемо одяг, прибираємо в оселі. При цьому не замислюємося, куди йде стічна вода і що з нею відбувається потім.

Більшість людей здивується, наскільки сильно миючі засоби впливають на стан планети, наше здоров'я і здоров'я наших дітей. Новини на телебаченні, звісно, говорять про екологічні проблеми, але ці тривожні повідомлення блякнуть, у порівнянні з яскравою та голосною рекламою побутової хімії.

А тим часом використання миючих засобів – одна з головних причин забруднення води. Разом зі стічними водами залишки хімії потрапляють в очисні споруди. Оскільки за останні 100 років люди стали застосовувати більше 100 тисяч нових хімічних сполук, то системи очистки води мегаполісів не можуть їх знищити повністю. А у невеликих містах і селах взагалі відсутні очистні системи і шкідливі компоненти відразу потрапляють у річки й озера та вбираються грунтом.


Як побутова хімія шкодить довкіллю та вашому здоров'ю ?

Безпечна побутова хімія для дому

Значна кількість речовин з миючих засобів не розщеплюються, а накопичуються у воді, землі та повітрі.

Оскільки це носить глобальний характер, то через вплив хімії змінюється навіть клімат Землі, зникають багато представників флори і фауни, частішають випадки захворювань, проблем з народжуванністю і т.д.

Тобто люди самі вбивають себе і планету, винаходячи все нові засоби для чищення. Компоненти у складі звичайних миючих засобів вражають всі органи та системи Людини і Планети!

Одними з найбільш небезпечних компонентів для навколишнього середовища є фосфати, ПАР і канцерогени.

Фосфати – є основою багатьох порошків для прання та миючих засобів. Ці речовини забруднюють навколишнє середовище. Через великий розмір молекул і довгий хімічний ланцюжок, фосфати, потрапляючи у воду, накопичуються в ній і викликають явище евтрофікації (старіння водойми, погіршення якості води). Вода з таких водойм призводить до отруєнь. Доведено, що фосфати сприяють ризику виникнення онкологічних захворювань.

Вся продукція інтернет-магазину UAmet – безфосфатна.

ПАР – поверхнево-активні речовини Навіть при невеликих концентраціях ПАР у воді перестають рости рослини, збирається піна. Це згубно позначається на мешканцях водойм і найближчій місцевості. ПАР повільно розкладаються, тому їх негативний вплив на природу і живі організми неможливо передбачити.

Видаляючи жир з посуду ПАР так само добре видаляють і захисний жировий шар з тіла людини. В результаті виникають алергія, подразнення, дерматит. Через шкіру ПАР легко потрапляють в організм, де накопичуються, осідають в органах, негативно впливають на нервову систему.

Для масового виробництва і споживання миючих засобів необхідно застосовувати такі ПАР та інші миючі речовини, які були б схильні до порівняно швидкого і повного розпаду.

Що ж робити? Здається – ми безсилі проти серійного виробництва і масового споживання. Однак, кожен з нас може вплинути на ринок, свідомо обираючи побутову хімію.


Поради від інтернет-магазину UAmet щодо використання побутової хімії

ПОРАДИ:

 Обмежте використання побутової хімії, користуйтесь нею лише коли без цього не обійтися та не зловживайте нею. Уникайте використання побутової хімії, що містить агресивні речовини.

 Вивчайте склад, звертаючи увагу на знаки небезпеки (помаранчевого кольору з маркуванням типу небезпеки: шкідливі (Xn), подразнюють шкіру (Xi), їдкі (C), небезпечні для навколишнього середовища (N), токсичні (T), легко займисті (F), вогненебезпечні (F+).

 Серед речовин у складі побутової хімії небезпечні такі: фенол, крезол, формальдегід, нітробензол, хлор, та ін.

 Не використовуйте дешеву побутову хімію. Не довіряйне рекламі на телебаченні і у масмаркетах. Зазвичай, за розхвалену в рекламі ефективність ми розплачуємося своїм здоров'ям.

 Пам'ятайте – сполуки, що мають властивість знищувати або видаляти інші речовини, здатні завдати шкоди і живим істотам, при недбалому використанні.

 Один із способів запобігти забрудненню навколишнього середовища – використовувати екологічну та сертифіковану побутову хімію яка здатна біорозкладатися.

Продукція UAmet повною мірою відповідає всім екологічним вимогам та має сертифікат «Зелений журавлик» – офіційний європейський знак екологічної якості та відповідності товарів. Засоби відчизняного виробництва створено на основі компонентів рослинного походження, без хлору, фосфатів і барвників, вони безпечні для людини і дбайливі до навколишнього середовища.

Використовуючи в повсякденному житті лише екологічно-чисті миючі та пральні засоби – ви робите вагомий внесок в чистоту Землі і здорове майбутнє наших дітей!