Кран з хрому сяє «like a diamond»

20.06.2021

Майже в кожній квартирі на кухні та у ванній є змішувачі з хрому. Користувачі люблять цей вид сантехніки, оскільки вона естетична та надійна.

Хром – легкий білий метал зі сріблясто-блакитним відтінком (назва походить від грецького слова "chroma", що значить "колір"). Має вкрай високу корозійну стійкість, широко використовується в якості блискучого декоративного покриття елементів побутової техніки, сантехніки та навіть для ювелірних виробів.

Але з часом будь-яка річ піддається впливу зовнішніх факторів і її потрібно чистити. Змішувачі з хрому – особливий випадок. Адже, з одного боку, на блискучій поверхні добре помітні плями, наліт чи подряпини, з іншого – таке покриття легко пошкодити і важко виправити ці пошкодження.

Як доглядати сантехнікою з хрому, аби вона сяяла як новенька? Про це й поговоримо далі.

Догляд за кранами повинен бути комплексним і уважним. Важливо пам’ятати просте правило: щоденний догляд – запорука тривалого й ефективного використання змішувача.

Поради, щодо догляду за краном із хрому:

1. Повсякденний догляд елементарний: знадобиться м’яка ганчірка, губка чи серветка. Змочіть її у проточній воді, протріть змішувач, а після цього – насухо витріть його рушником, поліруючи хромовану поверхню до блиску.

2. Забруднення необхідно одразу ліквідувати. Застосовуйте спеціальний засіб для очищення, такий як Proprete Chrome. Нанесіть його на ганчірку, обробіть пляму, залиште на 3-5 хвилин, змийте водою та витріть насухо. ПАМ’ЯТАЙТЕ: будь-які миючі засоби не можна залишати на металі надовго.

3. Уникайте абразивів. Для очистки змішувача з хрому підійдуть рідкі засоби, побутова хімія у вигляді гелю чи спрею та ганчірки (губки) з м'яких матеріалів. Не користуйтеся засобами у формі порошку, содою та жорсткими мочалками й щітками.

4. Не використовуйте сильнодіючі хімічні засоби. Фосфорна, хлорна, оцтова і мурашина кислоти здатні роз'їдати хром. Також відмовтесь від побутової хімії, котрою очищають вироби з нержавіючої сталі та видаляють вапняний наліт.

5. Обережно ставтесь до «бабусиних рецептів». Звісно, оцет, горілка, сіль, сода, лимонний сік та інші засоби «з холодильнику» здатні видалити бруд. Але при цьому можуть пошкодити хром та метал, з якого зроблено сантехніку.

6. Не забувайте доглядати за кранами після кожного прийняття ванни й душу або миття посуду. Дбайливе ставлення до змішувачів у ванній кімнаті і на кухні дозволить зекономити гроші на покупку нових деталей та подовжити термін служби крану.


Внутрішні деталі й механізми кранів

Дбаючи про зовнішні деталі змішувача, не слід забувати про «начинку», адже доглядати за ним треба не стільки заради краси, скільки для надійної роботи протягом тривалого часу. Для цього:

1. За можливості встановіть на водопровід фільтр. Він очистить воду від часток, котрі руйнують керамічні картриджі та гумові прокладки змішувача. У деяких виробників кранів наявність фільтра – це умова збереження гарантії.

2. Регулярно очищайте від вапняних відкладень сіточку-аератор. Для цього потрібно занурити її в розчин миючого засобу на 10 хв, а потім сполоснути.

3. Ретельно мийте всі стики змішувача, адже в них можуть накопичуватись бруд та мінерали з жорсткої води.

4. Щойно ви помітили якісь проблеми в роботі крана – необхідно відразу ж провести діагностику, ремонт та заміну зіпсованих компонентів. Інакше сантехніка незабаром зламається повністю.

5. Доцільно довіряти обслуговування та ремонт кранів професіоналам. Адже попри схожість конструкції, у різних виробників свої особливості й деталі.


Спец-засоби для очистки сантехніки та поверхонь із хрому

Асортимент домашньої побутової хімії – вражає. Однак, серед усього цього різноманіття важливо не розгубитися і обрати такий засіб, котрий:

- впорається з брудом;

- не пошкодить поверхню;

- буде безпечний для усіх членів родини;

- не становить загрози екології.

Еко-спрей Proprete Chrome, як видно з назви, розроблено спеціально для єфективного та делікатного догляду за виробами з хрому.

Proprete для хрому:

• ретельно видаляє вапняний наліт, плями різного походження, рештки миючих засобів;

• має антибактеріальну дію;

• забезпечує чистоту;

• надає блиск;

• не містить агресивних компонентів (таких як хлор, фосфати, фосфонати, барвники, абразиви).

Регулярний та дбайливий догляд за кранами із хрому забезпечить бездоганний зовнішній  вигляд сантехніки, а головне – продовжить її термін її експлуатації.