Домашні улюбленці та прибирання в квартирі

27.07.2021

Милі пухнастики в домі – безмежне джерело радісних емоцій для дорослих і дітей. Але прибирання в такій оселі повинно проводитися більш ретельно і значно частіше. І ось основні причини цього:

• шерсть та запах звірят можуть бути причиною алергії у господарів;

• буває й так, що слина, виділення, шерсть здатні переносити інфекції та паразитів;

• якщо тваринка гуляє на вулиці, вона принесе в оселю бруд, а це не лише неестетично, а й може бути причиною хвороби;

• шерстинки на меблях, в тарілках, а також специфічний запах можуть істотно зіпсувати враження гостей та настрій господарів будинку.

Отже, якщо ви вирішили завести в квартирі тваринку – регулярне прибирання просто необхідне! Проте, досягти ідеальної чистоти в домі, де живуть звірі та птахи (якщо їх декілька – то поготів!) – завдання «з зірочкою». 

Після тваринок залишається не лише шерсть, пір’я та запах, а й рештки засохлої їжі біля годівниці, сліди бруду після прогулянок, а також – продукти життєдіяльності (особливо, якщо у вас маленьке цуценя чи кошеня, котре ще не навчилося робити свої справи у відповідному місці. Або папуга, що літає скрізь). Але боротися з цим можна і потрібно!

Прибирання потрібно робити не менше, ніж раз на 2-3 дні. Домашні улюбленці в квартирі, особливо в період линьки – це щоденні грудки шерсті, пір’я та пуху по кутках, сліди брудних лап після прогулянки, запах з туалету чи клітки. Частіше робіть вологе прибирання. Особливо ретельно перевіяйте схованки і дальні кутки, де полюбляють ховатися ваші підопічні. Туди ж вони можуть ховати шматочки їжі.

Як легко та швидко зібрати шерсть та пір’їнки?

1. Волога ганчірка. Допоможе зібрати багато шерсті й пуху, але потрібно часто її виполіскувати у відрі чи тазику (але не під краном – від цього швидко забиваються водостоки).

2. Клейка стрічка, скоч чи спеціальні валики-липучки. Ними можна пройтися по кріслах, диванах та стільцях. Шерстинки приклеються, а після завершення прибирання залишиться просто викинути ці знаряддя у смітник.

3. Наелектризована господарська рукавичка з латексу чи гуми також здатна притягувати шерсть та пух.

4. Якомога частіше вичісуйте тварин. Це і прибирання дуже полегшить, і тваринка буде почуватися комфортніше.

Екологічні миючі засоби

Багато сучасних миючих засобів містять агресивні хімічні сполуки та токсичні речовини, здатні викликати у людей порушення здоров'я. Контакт з такими речовинами у тварин ще тісніший – тварини часто підбирають з меблів та підлоги залишки корму і можуть злизати засіб, котрим ви щойно вимили поверхню. Це може стати причиною отруєння.

Саме тому використовуйте лише екологічні та безпечні засоби, такі як універсальний антибактеріальний засіб Proprete Antibac+. Він допоможе тримати в чистоті місця, де часто знаходяться хвостаті вихованці. А саме:

- Місця, де стоять годівниці та миски.

- Підлогу поблизу підстилок та будиночків тварин, або біля кліток та тераріумів

- Місце поблизу котячого лотка чи одноразових пелюшок, котрі використовують як туалет для маленьких собачок.

- Підлогу в передпокої, де відбувається миття лап собачки.

Підтримуйте у чистоті також:

- Клітки птахів та гризунів. Їх потрібно час від часу мити гарячою водою та щіткою БЕЗ всяких дезінфікуючих, миючих засобів.

- М'які підстилки. Їх можна очистити пилососом, пароочищувачем, або прати з делікатним порошком без запаху. Наприклад дитячим безфосфатним екологічним пральним порошоком чи гелем Proprete Baby Care.

- Акваріуми й тераріуми. Їх також потрібно мити, чистити від органічних залишків та прибирати наліт. При цьому відмовтесь від будь-яких миючих засобів, вони смертельно шкідливі для риб та рептилій.

- Миски для їжі. Їх треба мити після кожного використання, вручну, або в посудомийці. Найкраще користуватись дитячим засобом для миття Proprete Baby Care, та ретельно виполіскувати. Також раціональним придбанням будуть спеціальні килимки під миски та столики тварин.

- Котячі лотки. Купуйте хороший наповнювач та регулярно міняйте його, а сам лоток частіше мийте.

Пам’ятайте, що чистота і безпека вашого будинку неможлива без чистоти «будиночків» ваших домашніх улюбленців!

Придбайте якісний інвентар для прибирання та відповідну «техніку»

• Чудово, якщо ви можете дозволити собі потужний та сучасний миючий пилосос. Він легко й швидко впорається з брудом та шерстю. А от робот-пилосос може використовуватись тільки коли тварина в іншій кімнаті, а ви переконались, що шматочків їжі та екскрементів нема на підлозі.

• Незамінний помічник у домі з тваринами – це пароочисник. Ним легко не лише очистити, а й обеззаразити підлогу, меблі та килими.

• У магазині можна придбати ролик з липкою стрічкою - він стане вашим основним знаряддям в боротьбі з шерстю.

Існують також спеціальні турбощітки, пилососи для власників собак і кішок, з потужними фільтрами, що затримують шерсть, вимиваються будь-які поверхні, очищають повітря.


Лайфхаки від досвідчених господарів тварин 

• Почніть з регулярного купання та щоденного вичісування вашого улюбленця. 

• Одяг для собачок захистить їх не лише від холоду, а й від бруду. Костюми періодично треба прати дитячим порошком Proprete Baby Care. Мийте собаці лапи відразу після повернення додому та витирайте спеціально відведеним рушником.

• Кладіть підстилку в місця, де полюбляє відпочивати тварина, аби шерсть залишалася на тканині, а не на меблях.

• Біля входу в квартиру покладіть м'який килимок, на якому затримається зайва волога. Якщо на вулиці дощ і бруду дуже багато, доведеться мити пса у ванній чи душі. 

Прибирання будинків з домашніми тваринами – справа клопітка. Але знаючи певні хитрощі ви легко впораєтесь з цим!