Прання шкільного рюкзака: корисні поради

11.08.2021

Сьогодні поговоримо про рюкзак – незамінне шкільне знаряддя, в якому, окрім зошитів та книжок дітки носять обід, речі для позашкільних занять, трудового навчання та ін. А оскільки школярик користується рюкзаком щодня і за будь-якої погоди, цей предмет швидко брудниться і потребує регулярної чистки та прання. Гарна новина: поверхні сучасних рюкзаків як правило просочені волостійким покриттям і більшість забруднень легко видаляються за допомогою вологої серветки чи губки. Проте, якщо забруднень багато і рюкзак має неохайний вигляд, потрібно готуватися до прання.


Які найчастіші види забруднень на шкільному рюкзаку?

як прати рюкзак?

А ось і декілька із них:

сліди чорнил, ручок, фарб та інших письмового приладдя;

плями від будь-яких продуктів харчування та розлитих напоїв;

забруднення у вигляді пилу;

вуличний бруд;

відбитки слідів взуття;

плями від трави і т. д.

Велике прання:

Відразу зазначимо більшість виробників не радять прати шкільні рюкзаки з каркасною (ортопедичною) основою в машинці автоматі. Для цього є кілька причин:

Не завжди розмір барабану машинки дозволяє вмістити такий великий предмет, як шкільний рюкзак.

При пранні можуть змінити форму жорсткі елементи каркасу і рюкзак втратить ортопедичні властивості.

Ретельно випрати, а головне – виполоскати рюкзак у машинці, досить складно. Скоріше за все вам все-одно доведеться полоскати портфель вручну.

В процесі виробництва поверхня просочується спеціальними водостійкими розчинами, які швидко вимиваються під час прання машинкою-автомат або просто обробки водою.

Але, якщо етикетка на виробі не забороняє прати його у пральній машині (чи відсутня позначка, з вимогою

лише ручного прання), можна спробувати випрати рюкзак у машинці.

Прання автоматичне:

Спочатку вам варто переконатись, що на рюкзаку відсутні складні забруднення. А також – що його розміри сумісні з глибиною барабану. Потім виконайте наступну послідовність дій:

Відкрийте усі відділення та кишені портфеля та переконайтесь, що там не лишились якісь дрібні речі чи канцелярські вироби.

Для якісного очищення від сухих забруднень необхідно вивернути виріб і струснути його (для видалення дрібного сміття можна використовувати пилосос, виставлений на мінімальну потужність).

Необхідно відстебнути всі знімні гачки і ремені, щоб аксесуари не пошкодили барабан машини під час прання, а також з рюкзака вилучаються жорсткі деталі (каркас, знімне дно) та застібаються всі блискавки.

Прання рюкзака

Найкраще прати рюкзак у спеціальному мішку для прання. Якщо такого у вас нема – підійде наволочка від подушки.

Всипати 2 мірні ложки екологічного порошку PROPRETE Universal у відповідний відсік, налаштувати делікатний режим прання, при температурі 30-40°С, без віджиму й увімкнути машинку.

Після закінчення прання ранець виймають з торбочки, ретельно витирають його з усіх боків та всередині сухим рушником і розвішують для висихання вдома чи на балконі.

Якщо в процесі прання у вікно машинки помітно, що портфель деформується, варто негайно зупинити прання, дістати рюкзак і розгладити його. Якщо не зробити цього – аксесуар може зазнати невиправних пошкоджень і стане непридатним для подальшого використання.

Ручне прання:

Якщо на ярличку рюкзака є позначка «рука в тазику» – це означає, що виробник рекомендує виключно прання вручну. Також обирайте ручне прання, якщо на портфелі є сильні забруднення чи жирні плями, котрі потрібно додатково обробити відповідними миючими засобами.

Пропонуємо наступний алгоритм дій:

Як і при автоматичному пранні: перевіряємо всі відсіки, витрушуємо сухе сміття, знімаємо усі деталі, котрі можна від’єднати.

Очищаємо поверхню вологою губкою, а на брудні плями наносимо плямовивідник або гель для прання, у складі якого відсутній хлор. Наприклад Proprete Baby Care або Proprete Colour. Залишаємо так на п'ятнадцять хв. Лайфхак: аби ретельно нанести засіб навіть у важкі для доступу місця – користуйтеся старою зубною щіткою.•

Далі наповнюємо ванну чи великий тазик прохолодною водою з додаванням порошку або (ліпше) гелю без агресивних компонентів (оскільки вони можуть зіпсувати не лише кольори тканини, а й змити водовідштовхувальне покриття).

Занурюємо у воду, де губкою чи м’якою щіткою обробляємо місця з сильними забрудненнями. ВАЖЛИВО: тримати рюкзак у воді варто не більше 15-20 хв.

Насамкінець ретельно полоскаємо портфель у прохолодній чистій воді декілька разів. Виріб готовий до сушки!

Сушка рюкзака:

Не рекомендується використовувати штучні способи сушки рюкзака (сушильні машини, батареї і т. д.). Через підвищену температуру, матеріал виробу може помітно деформуватися і прийти в непридатність. Краще для сушки в домашніх умовах повісити портфель на прищіпки або вішалку за нижню частину. Кишені залишають відкритими, це дозволить воді висихати краще.

Сушка рюкзака на відкритому повітрі під сонячними променями дозволить швидко привести його в порядок, а також позбавить від будь-яких неприємних запахів.

Якщо потрібно висушити рюкзак швидко, його набивають зім'ятими газетами, не забуваючи про кишені. Приступити до експлуатації виробу можна буде вже на наступний день.


Наостанок – ще декілька корисних лайфхаків , які допоможуть зберегти ваш рюкзак якомога довше

Прання шкільного рюкзака

Наприклад :

 Не використовуйте гарячу воду. Вона може стати причиною деформації виробу та призвести до вимивання фарб.

 Використовуйте пилосос. Аби очистити кишені та відсіки шкільної сумки від дрібного сміття (крихти, стружка, крейда і т.д.) перед пранням пропилососьте їх.

 Не зловживайте порошком. Рюкзак досить важко ретельно прополоскати, і на ньому можуть лишитися розводи. Аби якісно та безпечно випрати дитячі речі оптимально використовувати рідкий засіб для прання Proprete Baby Care або Proprete Colour.

 Перевірте дію миючого засобу перед пранням. Варто нанести на маленьку ділянку тканини у непомітному місці гель або миючий засіб і подивитись, як він впливає на матеріал.

 Сушити без каркасний (м’який) рюкзак краще «повним»: помістіть в нього поролон, чи тканину. Так портфель не втратить форму. Кишені та відділення сушіть відкритими, аби волога краще випаровувалась.

 Шкіряні рюкзаки дуже «не люблять» воду. Для того, аби очистити бруд з поверхні – змішайте нашатирний спирт з мильним розчином і водою. Вмочіть губку чи тканину і протріть шкіряний виріб. Так само можна очистити і підкладку всередині рюкзака.

 Як перевірити, чи тканина «линяє»? Просто протіть рюкзак вологою серветкою. Якщо на ній лишився барвник: для цього виробу підходить лише прання вручну у прохолодній воді.

 Маємо надію, що наведені вище поради допоможуть вам швидко та легко підготувати школяриків до нового навчального року, а також підтримувати шкільний рюкзак в бездоганному стані протягом багатьох років.