Краса від природи: еко-маски для волосся
Блискуче, довге, пишне та доглянуте волосся – втілення жіночності та краси. З прадавніх часів і до сьогодні жінки використовують усі можливі способи, аби зробити волосся здоровим та гарним.
Чим корисні маски для обличчя? - догляд вищої якості від українського виробника UAmet
Трохи цікавих фактів з історії догляду за волоссям:
❖ Клеопатра робила маски з ведмежого сала.
❖ Римлянки втирали відвар зі шкаралупи волоського горіха.
❖ Китаянки робили маску із суміші меду й борошна.
❖ Француженки використовували кропив'яні відвари.
❖ У XIX столітті популярними засобами догляду за волоссям були рослинні олії (оливкова, мигдальна, ромашкова, лаврова)та тваринні жири (ведмежий, гусячий, лисячий, скунса).
❖ Як засіб від облисіння та для зміцнення волосся – використовували вино.
Були і, мяко кажучи, дивні рецепти масок. Наприклад: палили бджіл (їжака, щура, крота) і змішували попіл з рожевим маслом. Також для масок використовували вимочену зміїну шкіру, товкли сушених жаб і ящірок.
Маски для волосся з дарів природи у наш час
Щоб підтримувати красу і здоровий блиск волосся, запобігати його випаданню, потрібно регулярно робити косметичні процедури. Однією з найбільш ефективних – є нанесення масок з натуральних компонентів.
Фаворитами інгрідієнтів для домашнього догляду є яйця, кефір, мед, фрукти, рослинні олії та ін. Нерідко використовують і «пекучі» компоненти (перець, гірчиця), аби стимулювати фолікули і прискорити ріст волосся. Для блиску волосся споліскують відварами трав, оцтом чи соком лимону, а ламінуючого ефекту вдома можна досягти завдяки харчовому желатину (розчин желатину насичує волосся кератином).
Переваги масок з природніх інгредієнтів:
Недоліки природніх масок для волосся:
Щоб досягти гарного результату, потрібно наносити натуральну маску 3-4 рази на тиждень і тримати її на голові близько 30-60 хвилин.
Абетка найбільш дієвих компонентів для еко-масок від інтернет-магазину UAmet
Авокадо. Покращує кровообіг, активізує волосяні фолікули, сприяє швидшому росту волосся. Для маски потрібно 2 столові ложки м'якоті авокадо, 1 жовток і 1 чайна ложка оливкової олії.
Алое. Проти випадіння волосся. Чайна ложку соку алое, столова ложка кастрової та оливкової олії. До суміші можна додати жовток, а також масляні розчини вітамінів А і Е.
Банан. Багатий калієм і вітамінами стиглий банан насичує локони корисними речовинами, має відновлювальний ефект. Можна змішати банан з яйцем і столовою ложкою меду та сметани.
Гірчиця. Маска проти випадіння волосся, зміцнює волосяні цибулини, стимулює прискорення росту волосся, додає об'єм, усуває лупу. Рецепт 1: 2 ст. ложки теплої реп'яхової олії+ чайна ложка сухої гірчиці. Рецепт 2: 20г гірчиці, 20 г меду, 1 чайн. ложка води, 1 яйце.
Грязь озера Сиваш. Сприяє зміцненню і поліпшенню зовнішнього вигляду волосся, попереджає ламкість і випадання, живить коріння і запобігає утворенню лупи. Косметична грязь озера Сиваш недорога, зручна у використанні, а головне – багата корисними мікроелементами і органічними сполуками. Наприклад – бета-каротин, який називають «вітаміном молодості». Його виробляє унікальна мікроводорость, що живе в солоних водах Сиваша.
Йогурт. Допомагає волоссю стати більш блискучим і зволоженим, а також прискорити його ріст. Змішайте натуральний несолодкий йогурт з парою ложок сухих дріжджів, ложкою меду та невеликою кількістю теплої води.
Желатин. Маска з желатину зміцнює і ламінує волосся. Засіб сприяє глибокому відновленню волосся, додає здоровий блиск, випрямляє і впорядковує пухнасту структуру. Змішайтеб желатин з теплою водою в пропорції 1: 3. Якщо у вас нормальне або схильне до сухості волосся, варто додати до желатину кілька крапель ефірного масла. Якщо волосся жирне – трішки соку лимону.
Кефір. Кефірна маска – найпростіша у приготуванні, підходить для будь-якого типу волосся. При цьому кефір з жирністю більше 3% зволожує, зміцнює локони, надає блиск. 1% кефір підсушує, прискорює ріст. Можна використовувати лише кефір, а можна – додати до 50 мл. кефіру 1 ст. л. рідкого меду та 1 ст. л. оливкового масла.
Кокосова олія. Містить багато кислот, які насичують волосся і допомагають фолікулу утримувати вологу. Засоби на основі олії кокосу зволожують, прибирають лупу, запобігають випадінню, мають живильну дію. Рецепт 1: столова ложка кокосової олії змішати з м'якоттю стиглого авокадо. Рецепт 2: 100 гр кокосової олії, 100 г перцевої м’яти, аспірин - 2 таблетки.
Мед. Це цінний компонент, котрий зволожує, усуває випадання і активізує ріст волосся. Мед живить прикореневу частину голови і волосся. На 100 мл меду слід взяти 200 мл теплої води. Мед корисний для волосся як в чистому вигляді, так і в складі багатокомпонентних масок.
Реп'яхова олія. Без обтяження волосся робить його блискучим і шовковистим. Потужний засіб для боротьби з випадінням волосся та для активізації його росту. Компонент насичує шевелюру корисними речовинами. Реп'яхову олію легко використовувати як маску в чистому вигляді. Також, маску з реп'яхової олії можна зробити, додавши 1 чайну ложку рідкого меду і 1 жовток.
Рицинова олія. Ідеальний зволожуючий компонент, що відновить ламкі, пересушені локони, зробить їх м'якими та шовковистими. Для приготування ефективної маски змішайте 50 мл рицинової олії з 2 жовтками і 25 мл гліцерину.
Цибуля. Цибулева суміш стимулює фолікули, прискорює ріст волосся, а також сприяє більш активному виробленню колагену. Слід взяти 3 цибулини середнього розміру, подрібнити до стану кашки, додати 1 чайн. ложку соку лимона.
Яйце. Яєчна маска зволожує шкіру голови, запобігає випадінню, надає еластичність, пружність, захищає від шкідливого впливу факторів зовнішнього середовища. Потрібно добре збити 1-2 яйця (залежно від довжини волосся), рівномірно розподілити на волоссі, залишити на 40 хвилин, потім змити.
Перш ніж наносити на волосся і шкіру голови натуральні засоби, необхідно зробити тест на алергічну реакцію. Для цього нанесіть трохи готової суміші на маленьку ділянку шкіри. Виникли неприємні відчуття (печіння, почервоніння, зуд)? Негайно змийте засіб зі шкіри. Перед застосуванням натуральної косметики добре було б порадитися з дерматологом або трихологом